Informacje ogólne

Maszt stomatologiczny

 

- Konstrukcja masztu została stworzona w celu poprawy komfortu pracy lekarza dentysty, oraz zorganizowania ergonomicznej pracy ze sprzętem na nim zainstalowanym.

- Możliwość podłączenia wielu urządzeń na jednej konstrukcji oszczędza miejsce oraz znacznie ułatwia pracę w gabinecie.

Zastosowanie i warunki instalacji masztu:

 

- Maszt może być zainstalowany praktycznie w każdym gabinecie, w którym odległość od ściany do bloku spluwaczki unitu wynosi min. 50 cm.

- Szczególnie przydatny jest w gabinetach, w których montaż rentgena, mikroskopu czy innego ciężkiego urządzenia jest niemożliwa ze względu na słabą konstrukcję ściany. Np. ściany gipsowo-kartonowe.

Również tam gdzie odległość fotela od sciany jest większa niż dopuszczalny zasięg ramion rentgena lub mikroskopu. Dotyczy to odległości podanych poniżej:

- Dla mikroskopu 140 cm

- Dla rentgena punktowego 175 cm.

Zainstalowanie kilku urządzeń na maszcie eliminuje brak miejsca jaki wywołują jezdne mikroskopy i rentgeny. Konstrukcja jest bardzo stabilna i wytrzymała, dzięki czemu urządzenia na niej zainstalowane nie ulegają drganiom co jest szczególnie ważne przy pozycjonowaniu głowicy Rtg oraz mikroskopu.

Na zyczenie klienta wyposażamy maszt w różne elementy pozwalające zainstalować w zależności od potrzeb: rentgen, mikroskop, monitor , lampę oświetleniową, półkę np. pod skaler, endometr itp., i inne urządzenia do których możliwe jest wykonanie adapterów montażowych.

Korzyści z instalacji sprzętu na maszcie

 

Konstrukcja masztu pozwala na dowolną aranżację urządzeń spełniającą oczekiwania użytkownika.

Dzięki umieszczeniu wielu urządzeń na maszcie unikamy problemów z ułożeniem kabli zasilających i sygnałowych. Te elementy często są przyczyną trudności w utrzymaniu higieny w gabinecie oraz stanowią ryzyko ich zaczepienia lub wyrwania z urządzenia.

Wykonania specjalne masztu:

 

Maszt może być wyposażony w zasilanie wodne, sprężone powietrze oraz zasilanie elektryczne.

Media te w zależności od ich dostępności w przyłączu unitu dentystycznego są wprowadzane do stopy masztu. Wewnątrz konstrukcji kolumny zainstalowane są szybkozłącza do zasilania powietrzem i wodą, co ma szczególnie zastosowanie w przypadku podłączenia skalera lub piaskarki wolnostojącej.

Wprowadzenie rury ssącej z przyłączem w maszcie pozwala korzystać z dodatkowego złącza ssącego np. w przypadku korzystania z indywidualnie opracowanych systemów odsysających np. wykorzystywanych przez endodontów.

Maszt dzięki swojej systemowej konstrukcji pozwala na tworzenie dodatkowych rozwiązań jakie mogą zgłaszać klienci.

Maszt można zamówić w dowolnej konfiguracji sprzętowej. Wykonujemy adaptery do instalacji rentgenów , mikroskopów, monitorów różnych producentów.

Możliwe jest pomalowanie masztu oraz adapterów na dowolny kolor pasujący do wystroju gabinetu.

Malowanie nie dotyczy instalowanych urządzeń. Powłoka masztu zapewnia łatwe utrzymanie czystości.

Po zainstalowaniu masztu w gabinecie możliwe jest w dowolnym momencie dobudowanie nowych urządzeń.

Dlaczego maszt, a nie wersje jezdne

 

Urządzenia w wersjach jezdnych są często bardzo ciężkie i narażone podczas przemieszczania na uszkodzenia. Ustawienie urządzenia jezdnego do pracy przy fotelu ogranicza dostęp asystentki do unitu oraz utrudnia prace na 4 ręce. Najczęściej ustawione raz urządzenie pozostaje w swoim położeniu na długo i nie jest przemieszczane co jest sprzeczne z ideą jego mobilności.

Urządzenia mobilne wbrew sowim możliwościom ze względu na swoja wagę i gabaryty są najczęściej wykorzystywane jako stacjonarne. Przewody zasilające i sygnałowe ścielą się po podłodze zatrzymując mnóstwo zanieczyszczeń. Utrzymanie czystości przewodów jest bardzo trudne i wymaga stosowania żelaznych reguł higienicznych w gabinecie.   

Załączniki: 

Kontakt

Kormed
ul. Jaśminowa 1
49-318 Skarbimierz Osiedle
tel. 77-402-86-73

piotr@kormed.pl

Zapisz się do Newslettera

O firmie

Krótki opis firmy kormed

Serwis

Firma KORMED to w pełni profesjonalny serwis urządzeń i sprzętu stomatologicznego

Oferujemy swoje usługi w zakresie napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych, montażu i demontażu unitów stomatologicznych, konserwacji oraz przeglądów technicznych.Znaki towarowe firm Kavo, Durr Dental, Melag są zastrzeżonymi znakami tych firm. © 2018 Kormed. Projekt i wykonanie strony WWW A.I.FIA